Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι εκλογές της Ένωσης Λειτουργών Γραφείων Κηδειών Ελλάδος, που διεξήχθησαν το Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020 στο ξενοδοχείο Valis Resort στην Αγριά Βόλου.
Μέλη απ’ όλη την Ελλάδα, από νησιωτικές κι ηπειρωτικές περιοχές της χώρας, αλλά κι από το εξωτερικό, βρέθηκαν στο Βόλο, συμμετέχοντας στις αρχαιρεσίες για την εκλογή εκπροσώπων τόσο για το Διοικητικό Συμβούλιο, όσο και για τα όργανα της Ένωσης.
Τις εκλογές τίμησε με την παρουσία του και ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Μαγνησίας Αριστοτέλης Μπασδάνης.