Γνωστοποίηση σε μέλη και μη μέλη της Ένωσης Λειτουργών Κηδειών Ελλάδος
Αγαπητοί συνάδελφοι μετά από επανειλημμένες προειδοποιήσεις που είχαμε απευθύνει γραπτώς και προφορικώς το προηγούμενο διάστημα, σας ενημερώνουμε πως ξεκινήσαμε, με τη βοήθεια της πολιτείας, τους ελέγχους από την αρχή του μήνα σε διάφορες περιοχές της Μακεδονίας και κατ΄ επέκταση της Χαλκιδικής. Οι έλεγχοι αυτοί δεν πραγματοποιούνται για μεμονωμένο σκοπό αλλά είναι σύνθετοι και πολύπλευροι (άδειες κυκλοφορίας μη τροποποιημένων αυτοκινήτων, ενοικιάσεις νεκροφόρων, άδειες λειτουργίας καταστημάτων κ.α.) με σκοπό την ομαλή λειτουργία και την προάσπιση του επαγγέλματος που όλοι όπως πρεσβεύουμε, επιζητούμε. Διευκρινίζουμε πως σε καμία περίπτωση η Ένωση δεν έχει σκοπό να έρθει σε προσωπική αντιπαράθεση με κανέναν συνάδελφο αλλά επιδιώκει τη διαφάνεια, την εντιμότητα και τη διασφάλιση του υγιούς ανταγωνισμού στον κλάδο. Ζητούμε την κατανόηση και τη συμπαράστασή σας σε αυτή μας τη προσπάθεια καθώς και τη συνεργασία σας στα ελεγκτικά κλιμάκια.
Με εκτίμηση
Το ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ