Αποδεικνύοντας την αγαστή συνεργασία που έχει εδραιωθεί μεταξύ της Ένωσης Λειτουργών Γραφείων Κηδειών Ελλάδος και στελεχών του ΕΦΚΑ, η Ένωση Λειτουργών πραγματοποίησε την Τετάρτη 17 Απριλίου 2024, συνάντηση με στελέχη της υπηρεσίας.
Στην συνάντηση συμμετείχαν ο Πρόεδρος της Ένωσης Νίκος Αγγελέτος, ο Πρόεδρος του Σωματείου Μακεδονίας Νέστωρας Νικολόπουλος Νεστωρας , ο Αντιπρόεδρος Θεσσαλίας Θωμάς Κωνσταντέλος και ο Γενικός Γραμματέας Ηπείρου – Κεντρικής και Δυτικής Ελλάδος Δημήτρης Σπύρου.
Από πλευράς του e-ΕΦΚΑ, συμμετείχαν η Γενική Διευθύντρια Παροχών Υγείας κ. Βαγιούλα Αγαδάκου, η Προϊσταμένη Διεύθυνσης Α΄ Παροχών κ. Ζάχου και συνεργάτες.
Κατά τη διάρκεια της συζήτησης, η οποία πραγματοποιήθηκε σε πολύ καλό κλίμα, και επαναβεβαιώθηκε η συνεργασία των δύο πλευρών, τέθηκαν διάφορα ζητήματα που άπτονται των αρμοδιοτήτων της συγκεκριμένης υπηρεσίας που αφορούν σε βελτιώσεις κι εκκρεμότητες που θα πρέπει να ρυθμιστούν και από τις δύο πλευρές.