Συνάντηση με τον Δήμαρχο Θέρμης Θεόδωρο Παπαδόπουλο πραγματοποίησε την Τετάρτη 3 Μαΐου 2023 η Ένωση Λειτουργών Γραφείων Κηδειών Ελλάδος.
Στη συνάντηση συμμετείχαν ο Αντιπρόεδρος Μακεδονίας της Ένωσης Λειτουργών Γραφείων Κηδειών Ελλάδος Νέστωρας Νικολόπουλος, και τα μέλη της Ένωσης Κωνσταντίνος Ρωμέλιος, και Βασίλη Πατσάλα.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε πολύ καλό κλίμα, ενώ όπως έγινε γνωστό, προωθείται η δημιουργία νέου κοιμητηρίου από τους Δήμους Θέρμης και Καλαμαριάς.
Παράλληλα, συζητήθηκαν θέματα που άπτονται των λειτουργών κηδειών.
Ο Αντιπρόεδρος της Ένωσης κ. Νικολόπουλος, εξέφρασε την ικανοποίησή του και οι δύο πλευρές δεσμεύτηκαν να προωθήσουν ενέργειες για την ικανοποίηση των ζητημάτων που τέθηκαν.